تجهیزات و محصولات بیمارستانی

تجهیزات-و-محصولات-بیمارستانی

صرف نظر از این که یک بیمارستان به صورت دولتی اداره شود یا خصوصی، کیفیت تجهیزات و محصولات بیمارستانی به کار برده شده در آن می تواند امری کاملا تعیین کننده باشد. البته که وجود یک کادر خبره، کاربلد و دلسوز عاملی بسیار مهم در خوبی یا بدی یک بیمارستان به شمار می رود.

اما به همان اندازه امکانات بیمارستان و همچنین با کیفیت بودن آن امکانات می تواند مسئله ای سرنوشت ساز به شمار رود.
در صورتی که تجهیزات و محصولات یک بیمارستان از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند و با استاندارد های تعیین شده از سوی سازمان های مربوطه سازگاری نداشته باشند، ممکن است در روند بهبود و مدت زمان ترخیص بیماران از بیمارستان اختلال ایجاد شود. بدین ترتیب پایین بودن کیفیت تجهیزات، علاوه بر این که بر سلامت بیماران تاثیر منفی می گذارد، در بلند مدت موجب تحمیل هزینه های گزاف به مدیران بیمارستان خواهد شد. تصور کنید که صرفا به خاطر بی کیفیت بودن تجهیزات، بیمار مجبور به مراجعه مجدد به بیمارستان شود یا مدت زمان بستری وی در بیمارستان طولانی شود. از سویی دیگر استفاده از محصولات بیمارستانی با کیفیت، رضایت بیمار و کادر پزشکی از روند درمان را به همراه خواهد داشت.

همان طور که برای طراحی بخش های مختلف ساختمان یک بیمارستان استاندارد هایی وجود دارد، برای تجهیزات و امکانات داخلی بیمارستان نیز استاندارد های به خصوصی در نظر گرفته شده است. یک محصول با کیفیت به محصولی اطلاق می شود که از تمامی جوانب با این استاندارد ها همخوانی داشته باشد. سازگاری با این استاندارد ها علاوه بر اینکه طول عمر تجهیزات را بالا می برد، کاربری آن ها را آسان تر می نماید و باعث می شود که کادر پزشکی و پرستاری در به کاربردن آن ها سرعت عمل بیشتری داشته باشند. لازم به ذکر است که این استاندارد ها جهانی بوده و برای برقراری آن ها زمان مدیدی صرف گردیده است. بنابراین عمل کردن به این استاندارد ها به طور قطع موجب تولید و عرضه محصولات بیمارستانی با کیفیت خواهد شد.